1. mai on meil avatud uste päev


Ootame kõiki kitsetallesid ja kitsi vaatama. Nad on meil maruvahvad. Erakülastustele on meie talu avatud sel hooajal ainult kaks päeva, nüüd kolmapäeval 1. mail ning pühapäeval 21. juulil Avatud Talude Päeval.


Meelespea:

Esimesel mail oleme avatud kell 11 - 16.

Asume Valgamaal, Kaagjärve külas, Ülemmõisa lähedal, täpsed GPS koordinaadid on: 57.760873, 26.209978

Auto saab parkida heinamaale, kus juba on teised autod. Sissesõidu tee on meil kitsas, teele mahub liiklema üks auto korraga. Vaikset ja ohutut liiklemist!

Riietu vastavalt ilmale, võib olla tuuline. Aegumatu on ütlus "Ära saab alati võtta!"


Kitsetallede ja kitsede aedikusse saab soovi korral ka sisse. Liigu seal rahulikult ja vaikselt. Paita loomi, kes seda soovivad.

Anna kutsub lapsi ka oma liivakasti mängima ja heinapalli otsa võib ka ronida. Hoovil on WildEsti lauamäng lingutamiseks.

Loomulikult võid Sa kitsi ja ennast kitsedega pildistada ja neid pilte netis jagada, aga lisa palun häshtag #kaldetalu

NB! Bioohutus. Kui sul on koduloomad endal kodus, siis palun ära tule meie juurde oma laudariiete ja -jalanõudega. Kui sul on koduloomad kodus, siis meie aedikusse sisse astudes palun pane ümber oma jalanõude kilesussid, need on meil olemas.

Haned, kanad ja kukk on mel ilusad ja tublid. Vaata ja pildista neid lahkesti, aga palun ära proovi neid sülle võtta.

Kitsepiima saab sel päeval ka väikestest kogustes maitsta ja soetada. Toorjuustu ja võid ei saa, sest meil on hetkel väga vähe piima, ca 95% piimast vitsutavad talled emade alt ära, las lapsed söövad.

Saab kohvi ja kirjut koera, õunamahla vast ka.

Kel lugemata, saab soetada ka "Metsiku päevaraamatu", peremees kirjutab ka pühenduse sisse.

Piletit meil loomulikult ei ole, küll aga on toetuspesa. Sinna võiks vastavalt oma võimalustele igaüks miskit poetada. Raha läheb #kaldetalu väikemeierei fondi.

Ole maru ja kohtume

NB! Kui soovid infot müügis olevate kitsetallede kohta, siis loe siit.


LOOMAD JA LINNUD NAUDIVAD

Külmad päevad on õdusad ja mõnusad. Teeme üle päeva sauna, sööme ohtralt küüslauku, paneme puid riita ning loeme raamatuid.

Lastelaager käis külas


Jaanuari alguses käis meil külas kitsi, kanu ja koeri vaatamas noorte- ja lastelaager. Kaasas olid lastel tükeldatud porgandid ja kapsad. Juurviljamaiused aitavad kitsed ja lapsed kiiresti üheks pundiks luua. Ka kitsepoistele on aia tagant päris võimas tunne värsket suhu pista. Hummelsi suu töötab justkui köögiviljakombain.


Leevikese suur päästmine

Mart käis suures linnas paar päeva asjatamas, Teele oli loomade ja Annaga kodus ning pajatab neist päevadest seiklusliku loo:

Istusin köögis ja toimetasin ja vahtisin aknast puuikebanat, mille peal on meil siis linnutoit ja vaatasin, et ainult erinevat sorti tihased ja puukoristajad, aga keda pole, pole leevikest. Aga eelmine aasta oli. Aga eelmine aasta oli ka tegelikult niimoodi, et kui oli soe, siis olidki ainult tihased ja puukoristajad. Kui aga külmaks läks, siis tulid igasugused põnevad linnud kohale ja nüüd, kui Mart ära oli, siis oli täpselt sama lugu, läks korraga külmaks ja vaatan juustuköögi toa aknast välja, vaatan, et täitsa lõpp, leevike paistab! Esialgu ei olnud ta üldse söömispuu juures, vaid ta oli kaugemal tee peal midagi nokkimas. Hullult ilus suur priske leevike.

Tulen siis juustuköögist tagasi kööki ja äkki kuulen mats käib! Seda matsu olin linnas kuulnud, et teadsin, et no nii, nüüd on mingi jama ja lähen vaatan, et seesama leevike on akna all pikali maas ja täisa läbi omadega. Ta on akna vastu lennanud. Esialgu siis passisin, et kas ta nüüd ajab ennast püsti ja hakkab edasi tatsama, ei ajanud ja mina mõtlesin, et õues on nii külm, et kõik, mina lähen päästan ära selle leevikese!
Võtsin kasti ja panin põhku ja panin kasti leevikesega koridori trepi peale ja panin talle kristallvaagnaga vett ja siis käisin luuramas kogu aeg loomulikult, aga esialgu ta lihtsalt kükitas, silmad olid kinni ja värises, vahepeal tegi silma lahti ja piilus ka, ühesõnaga, ma mõtlesin, et kuna ta on siuke suur paks lind, et ei saa temaga midagi halba juhtuda, kui sooja võtan ta, et saab soojas taastuda.


Lõpuks oli nii, et palun väga trepi peal tema seisab ja vahib ringi. Temal kõik hästi, ma käisin muidugi päris kaua vaatamas ja muretsemas, aga lõpuks ajas ta ennast püsti ja lendas trepist teisele korrusele. Ja siis oligi nii, et kõik, nüüd uksest välja! Püüdsin teisel korrusel leevikese kinni ja võtsin kätte, läksin õue ja kujutad ette, ei lähe ära, istub käe peal, temal nii mõnus soe ja tema ära ei lenda, hullult ilus päikeseline ilm oli ja lõpuks panin ta jõulupärja peale ja siis hüppas pumps, pumps ja lendas minema.


Kui ülevalt kukub heina


Praeguseks on kitsed kinni ehk kuni märtsikuise poegimiseni kitsed piima ei anna. Mugistavad heina ja oksi ning lähevad järjest paksemaks. Ka külmadel päevadel ei teinud teist nägugi - suu ju matsub ning karvkate on seljas paks. Elu on mõnus.