Sildid:

Vihtade tegemise algus, vana heinapalli põletus, kogred, mustikad

Pärast heinategu algab vihtade tegu. Vihad on kitsede lemmikud talvel. Vihtade tegu on tegevus, mida on hea teha koos külalistega.


Ega seal muud ei ole, paju- või haavaoksad edwardiga metsast ära tuua ning siis korralikult oksad küljest ära võtta ning vihtadeks siduda. Ja siis laka peale taladele rippuma.


Mõnus seltskondlik tegevus ning paksemad oksad, mis jäid vihtadest üle, need läksid koheselt inspekteerimisse.


Igatahes maaemand Frau on selline, et kui saab heinatuti juustesse, siis las see heinake seal olla, ongi tütrekesel Monal ja teistel hea vaadata, et kes on kes.Igatahes vihad on maiused, mida tuleb kitsedele talveks meisterdada hulgi.


Vana heinapall


Üks vana heinapall oli meil keset hoovi. Seda heina meil vaja ei lähe, kitsed seda ei söö ning allapanekuks võib ka olla liialt tolmune, seega ei muud, kui tuli ära likvideerida. Paras lükkamine kahele mehele.


Loomulikult kanad vaatasid ka lõkkeplatsil üle, et mis toimub palli sees.


Siis kõik pallist eemale ning riitusena tuli otsa.Kogrepüügivõistlus


Sai ka maha peetud väike kogrepüügivõistlus meie tiigist. Võistlus läks nii, et lõpptulemused jäid välja kuulutama, sest kalainspektor Miia sõi enne võistluse lõppu kõik püütud kalad ära.


Mustikad ja maasikadAga metsas on mustikad valmis. Neid on küll vähem kui eelmise aastal, kuid eratarbimisse jagub, kui on viitsimist korjata. Samuti on metsas varajased kukeseened valmis ning samuti jätkub meil veel maasikaid. Kuigi jah, ka herilased on maasikate peale mihklid.
Suur torm oli Karulas, Lüllemäe surnuaed on segi, samuti paljude talude hoovid ja metsad, meie hoovist läks torm mööda, raiesmikul on küll kolm seemnekaske pikali, aga see on paratamatus. Saab kütet teha, kui tuleb veidi kuivem aeg.


Laudatibud


Noored tibud on asunud munele ning käivad uljalt ka uitamas. Kitsed neist end segada ei lase.Ja loomulikult armastab oma tibusid Puntsel jäägitult, ei lase Punni enam nii tihti lauta, sest ta ei tule sealt enam ära. Võib tundide kaupa oma kanasid vahtida. Linnuteadlane.

Ja nii, kui on tehnika mängus, on ka kohal kukk, suur abimees ning asjapulk.


Toorjuust


Igatahes, teeme pidevalt ka ürtide ja köömnetega toorjuustu, kohalik inimene kontakteerub otse ja küsib julgelt eks. Pealinna ning Tartu inimene saab liituda meie saaduste listiga saates e-kiri aadressil martkase ät gmail.com pealkirjaga #kaldetalu.

Siin väike katsetus, et kuidas ürtidega toorjuust praetult välja kukub. Ütleme nii, et väga hea amps koos koriandri ja tomatiga.


Lisa kommentaar

Email again: