Katkise kanamuna saaga, sügise lõbud ja tööd

#kaldetalu Kaitsepolitsei uurimisjuhtum


Olen Facebookis kajastanud seda, et kuidas meil üks muna oli Kanaelu koridoris katki ning kahtlustasime, et üks kana meelega muneb koridori mitte pessa ja lööb nokaga muna katki. Aga hommikused vaatlustulemused selgitasid, et lugu on komplitseeritum. Üks kana muneb läbi une ja muna kukub õrrelt alla. Igatahes loe ka selle Facebooki postituse kommentaare, siis saad teada, kuidas meil vaatlus igapäevaselt edeneb.

Maisisöömine


Sügisel valmivad erinevad saadused. Üks neist, mis neid valmis ei saa, kuid kitsedele meeldib, on mais. Kitsetüdrukud maiustavad maisiga hea meelega. Kitsetüdrukud möllavad oma aedikus ning naudivad vaadet, hellust ning kargemaks kiskuvat sügist.

Sügis ja õunamahl


Sügise tunnus on see, et lehed hakkavad langema. Miia on nõnda kenasti sellesse atmosfääri sulanduv. Puntsel ka oma pulkadega. Aga eelkõige ikka printsess Miia.


Sügise tunnus on see, et väntame õunamahla. Õunu on palju ning mahlaarendus käib täie hooga.Turnimise MM


Laudas ootab talvine ruumisistus veel ees. Eelkõige kanade kodu talveks. Aga igatahes meie vabapidamise kitsetüdrukud tegelevad ka laudas lollustega. Nooremad õekesed on osavamad, vanema liiderkitse Frau tagumik ei tõuse nii osavalt.


Igatahes eile tegime esimest korda ka sellist tööd, et lõikasime kitsede sõrgasid. Esimese korra kohta saime vast rahuldavalt hakkama. Lisaks hooldamisele said loomulikult kitsed ka vahepeal niisama sülle ja kes on siis rahulikum ja kes on siis äkilisem.


Kõige keerulisem oli loomulikult Hummelsi hooldamine, kui ta on neli jalga maas ja ta saab tõugata, siis ta on jõuline.

Tantsimise MM

Aga jõuline Hummels tähendab ka tantsulist Hummelsit. Kui Hummels tantsu lööb ja hüppeid teeb, siis see on päris maru vaadata. Eesti ekstreemspordis on avanemas järjekordne talendikas anne.Porgandisöömise MM

Porgandeid söövad nii kitsed kui koerad. Vitsutavad magusat porgandid meeletult lõbusalt.Puukoorimise MM


Kitsede üks lemmiktegevusi on ka puuokste koorimine. Igasuguse disainmööbli alge, palun väga.Ja õunakastide valmistamine ehk kolmanda klassi tööõpetus


Kui disainmööbli valmistamisega nähtavasti hakkama veel ei saa ja pole ka aega, siis õunakastide valmistamine ehitusjääkidest on täpselt see, mis algajale ehitajale sobib. Päevaga sain viis kasti valmis. Tootearendus käis kogu aeg. Õhtu viimane kast oli märgatavalt kergem ja vist ka vastupidavam kui esimene mudel.


Igatahes, laut vajab korrastamist ning ka teised sügistööd tegemist, õuntelõppu ei paista, seega on elu ilus. Värve, nüüd tuleb loodusesse palju värve!


Lisa kommentaar

Email again: