Kambaehitus, rookie Curry, suured pallid heinamaal ja võimasin made in Russia

Uus sikupoiss kolis eile meie juurde elama. Aga selle eelnes see, et Hummelsi maja kõrvale tuli ehitada talle pesa.
Egas midagi, sõbrad tulid külla ning suured postid maasse ning igasugusest sota-pota lauast ja muust vedelevast materjalist sai pooleteist päevaga eeskojaga aedik valmis. Toimus siis ka väike avamine nagu ikka ehituste valmimisel on paslik teha ning lindilõikamise asemel sai Hummels uut aedikut inspekteerima.
Sikupoiss Curry tõug ja päritolu

Curry on 75% anglo-nubiani veresusega poiss, kelle tõime endale Üvasi talust. Tüüringi tõuliinid on hetkel Eesti meie jaoks otsas ning endal pole jaksu, rahakotti ja pealehakkamist, et väljamaalt uus poiss endale orgunnida ja tuua. Seega katsetame, et mis poisid ja tüdrukud tulevad välja, kui ristata kaks head tõugu. Ühesõnaga Mona ja Inka peika on Curry ning ootame põnevusega, mis sellest välja tuleb. Loodame palju tüdrukuid ja palju rasvast piimas.

Anglo-nubian on inglise päritolu tõug. Aga meil läks veits sassi ja panime ameeriklase järgi nime. Nimeks sai siis Curry, mis on inspireeritud Ameerika korvpallurist, hetkel parimast viskajast, Stephen Curryst. Loomulikult oli nime aluseks ka väline sarnasus.

Curry oma uues aedikus


Curry tõime Mooste kandist pühapäeval ära oma minibussiga ning alguses lasime Hummelsiga kokku. Hummels aga noh on kogu aeg nõnda kiima täis, et mõtles, et näe uus vahva tüdruk ning nii läks vaheuks kinni ning esialgu on iga mees oma aedikus.
Loomulikult suur loomasõber Puntsel oli Curryst väga huvitatud, Curry suhtus koera alguses suure ettevaatlikusega, ju ta polnud siukest elukat elus varem näinud.Poiste aedikukompleks on tüdrukute õuealast näha ning siis kõik viiekesi tulid tüdrukud õhtul vaatama, et kes see uus seal siis nüüd hüüab. Mamma Frau väga haput nägu ei teinudki, ju kõlbab Curry tema Monale peikaks.


Suurte pallide tegemine


Kui me nädala eest ehitasime Curryle aedikut, siis meie kultuurkarjamaal tegid suured traktorid veistele ja hobustele kuivsilo. Meie karjamaa on meile endale liiga suur tükk veel, oma heina olime lakka sel aastal varakult ära varunud. Igatahes saime teada, et meie heinamaa on saagikuse osas väga hea, võib-olla Eesti tingimustes rohkemat tahta oleks patt. Võtsime sikupoistele prooviks ka ühe kuivsilo 300 kg palli, eks proovime, et mis näoga nad seda ca oktoobris söövad.


Igatahes oli pallide otsa Punnil tore varahommikul ronida ning udus klõpstata instagrammi ja facebooki laike.Kuivkäimla tühjendamineKui see blogi algab postitusega, kus räägime sellest, et kuidas ise kuivkäimlat tühjendame, siis tänaseks on selge, et parem on lasta seda teha autol, sest nii ikka saab asja ilusti tühjaks ning hoiab kokku jõuvarusid. Käis siis Valgast kuivkäimla masin, mille lahingupaari iseloomustasin Facebookis nii:
Tellisime kuivkäimla tühjendamise auto Valgast ja eks kõik on elus saanud kogeda paarimeestest töömehi, kes kogu aeg omavahel võtavad või vaidlevad. Täna siis koosnes lahingupaar turskemast jõujuurikast ja vaiksemast vanamehest.
Jõujuurikas juhendab, vanamees roolis tagurdab. Jõujuurikas: "Tule, tule noh, tule noh otse tule...kuhu sa tuled enda arust, stopp!".
Ja siis jõujuurikas on toetanud suurt vooliktoru, millega tõmmati paak tühjaks ja siis lausub vanamehele käredalt selja taha: "Tõmba nüüd sega voolikut, tõmba, tõmba, üks kord tõmba veel nagu alati tuleb tõmmata."
Naasklid. Ja raha võttis enda kätte loomulikult vanamees. Ja tegelt nad ei mõelnud teineteisele halba, see ongi seltsimehelik töömeeste heasüdamlik suhtlusstiil.

Võimasina saabumine


Vahepeal saime kätte ka sellesuvise kingituse, milleks on võimasin. See vene päritolu masin hakkab valmistama väga head kohevat võid koorelahutajaga valmistatud koorest. Esimesed katsetused lehmapiimaga tehtud, tulemused on paljutõotavad. Mõne aja pärast on kitsepiimavõid ka veidi suuremas koguses ka teistele proovimiseks ning meie asjadest osa saamiseks ikka liitu saaduste listiga saates kiri martkase@gmail.com pealkirjaga #kaldetaluVõimasin näeb välja paras monster ja kui tegime katsetused, siis panime ta algul ka koort liialt täis ning siis purskas masin koort välja nagu lendu tõusev kosmosesüstik külvaks sädemeid.

Aga muidu on valmis nii küüslaugud kui oad. Oad sisaldavad väga palju vitamiine, neid peab just värskelt pistma.Igatahes tegutsemist on ka augustis palju ning tegutseme innuga. Eile õhtul muidugi tegime ka väikese grilliolemise.
Lisa kommentaar

Email again: