Sildid:

Heinaaeg läbi. Pärnaõite aeg lõppemas. Mustika aeg käib!Maal on suvel elu kiire ja kirev. Heinad on lakas, siin alguses oli pilt heinateo algusest, kui Sulev polnud veel oma koormatega saabunud, nüüd on lakk poolenisti heina täis ja eks näis palju jagub talvel.


Aga lakka hakkavad nüüd järjest jõudma ka vihad kitsedele talveks. Esimesed vihad läksid lakka peale seda, kui pärnaõied said nopitud. Nimelt on meil maja kõrval üks maailmatuma suur kultuurpärnaõis ning on hädavajalik igal aastal mõni oks maha saagida, et maja trepile ka veidikenegi valgust tuleks. Nüüd kitsedega on nendel okstel ka loomulikult teine väga oluline funktsioon. Kuivanud lehevihad annavad talvel kitsedele energiat ja jõudu.Aga pärnaõite noppimine on naks, naks, naks, naks. Kuna ilmad olid vahepeal vihmalembesed, siis sai noppimist tehtud teisel korrusel.


Ja metsast tulevad teated, et mustikaid on palju.Ja Teele marineeris küüslauguvarsi vürtsikas võtmes. Esimest korda. Elame, näeme ja maitseme.Ja vahepeal sai heinateo vahele maitstud ka kääritud kasemahla. Seda traditsioonilist suvejooki.


Tõmbab kuivava suu ja kuuma keha kenasti hetkega balansi, aga nähtavasit linnahipsteril võtaks ka sama kiiresti kõhu lahti. Nähtavasti ei vasta mitte ühelegi veterinaar- või toiduameti vms nõudele karastusjoogist. Aga mida kauem see kasemahlake keldris seisab, seda parema joogi saab.


Ja ammu pole ka kitsedest pilte pannud. Palun väga. Näiteks härra Hummelsi passipilt.


Ja ka õekesed Kira ja Sonja. Pahandused püksis.


Suvel hakkad maal hommikul tohkeldama ning ongi korraga õhtu käes. See on ikka uskumatu, et kuidas aeg lendab. Vanainimese jutt. Aga eks aeg lendab siis, kui päev on huvitav.

Lisa kommentaar

Email again: