Sildid:

Ca kuu kitsetallede sünnini

Käes on talvevaikuse lõpufaas, kus pori vaheldub külmakraadidega ning kahjuks tundub, et sel aastal enam Peipsile kalale ei saa. Tegeleme taluhooaja planeerimisega ning kitsede kõhud aina kasvavad.


Ega ei ole kerge olla tiine. Kitsetallede sündimiseni on jäänud veidi rohkem kui kuu aega. Mõni päev on tunne, et Fraul lapsed liigutavad kõhus ja siis ta nagu mõtleb, et mis värk on ning üritab end vastu lauda seina sügada.


Ainult Hummelsil on pidevalt energia ülejäägid. Arutasime ükspäev, et Hummelsit peaks hakkama kasutama hobusena. Las veab asju ning teeb põllutööd. Loomulikult on see nali, aga tema entusiastlik ja aktiivne iseloom sobiks täpselt päris tööks.


Igatahes, varsti on mahlad valla. Vast ca nädala või kõige rohkem paari pärast on vahtral mahl lahti ning siis kohe ohtralt võtame ka kasemahla. Võib-olla on täna viimane öö, kus on miinus kümme kraadi. Väike talv hakkab lõppema. Aga elame, näeme. Täna on küll ilusti taevas selge, millised tähed. Käisin just laudas, kõik on lõbusad. Varsti magama.


Aga kanad toimetavad ikka omas graafikus. Muna päevas. Täna võtsime ette ka nende maja puhastuse. Kanad toodavad sõnnikut tempokat, saab ju põhku pidevalt peale visata, aga meie reegel on see, et ca paari kuu tagant maja puhtaks. Nii püsivad munetavad munad täitsa puhtad.Lisa kommentaar

Email again: