Sildid:

MÕNI PÄEV ON KURVEM

See kurvem päev oli eile. Meie kitsetalledest noorim Uta lahkus kuldsematele kitsetallede maale. Lahkamise tulemusel selgus, et maokeerd ja äge soolepõletik. Nelja ülejäänud kitsega on kõik korras. Uta oli teistest väiksem ja elul oli temaga kahjuks karm stsenaarium.

Täna läheme juba oma eluga edasi. Aga lihtsalt asjad päris nii ei käi nagu vanasti, kui vanaisa mattis talus surnud loomad metsa või põletas ise ära. Kuna Uta oli tõuloom, kes PRIA-s arvel ja järelvalve all, siis läheb tema korjus Väike-Maarja loomsete jäätmete tehasesse.

Elu maal on kaunis ja karm ning oleme kitsetalle kaotusest üle. Eks loomulikult karja suurendamisega läheb meil aega, aga meie mõte on see, et teisi kitsi peale tõukitsede oma karja ei too. Maaelu ja kitsekasvastus ei ole sprint ja nii on ka igast kurvast loost palju õppida.

Igatahes on ilm meil siin ilus, maasikataimed on läinud kenasti kasvama, õunapuud õitsevad. Head lendlemist Uta hing, lähedale jääd sa ikkagi. Jätkame formaadis 2-2-4. Teele ja Mart. Miia ja Puntsel. Frau, Sonja, Kira ja Hummels. Eks kitsede nimede päritolu kirjutame teinekord lahti. Kuigi jah, vähemalt siku (meeskits) nimi ja päritolu on jalkasõpradele koheselt äratuntav.


Lisa kommentaar

Email again: