Sildid:

KOLMIKUD, SOOJA RUUMI EHITUS, SUGUMÖLL

Sellel postitusel on 2 vastust

Sügisel on tuuled ning lehed lendlevad ringi, aga meie ehitame, kasvame ning sõbrustame.


Kolmikud saabusid


Juba paar nädalat elavad meie juures Kolmikud. Nii kutsume oma kolme uut noorkitse, kes on pärit Üvasti talust. Liiguvad koos ning veel ei ole inimesega nõnda harjunud, et sülle roniks nagu meie kohalikud ärahellitatud karvikud. Kui Kolmikud saabusid, siis nad kirjutati koheselt sisse Mamma Frau kursustele ehk Frau hakkas nendega päevad läbi tegelema, suunama, et kuhu nad astuvad ja millal võivad lauta tulla jne.


Alguses tundus, et Frau poriseb ja ülbab Kolmikutega ainult, aga kui nüüd Kolmikud laudas söödasõime all Frau kaisus maguvad, siis selge on see, et Frau on õnnelik, et ta saab kellegagi tegeleda.Kolmikud hakkavad piima andma järgmisel kevadel peale esmapoegimist nagu ka meie talled Inka ja Mona.
Uue laudaruumi ehitusVana puurkuuri tassisime siis mõnda aega tagasi kolast tühjaks ning nüüd oleme ehitanud seda puukuuri käepäraste vahenditega soojemaks. Seinad said nüüd valmis ehk puulaudist tihendatud, sinna peale seestpoolt jääkvineer, jääkvill ning vanad kapiuksed või OSB plaat. Ruum on nüüd päris soe, natuke veel tihendada ka katust ning õueaediku osa ka teha ning siis saavad ka poisid päris sügaval talvel jaanuaris, veebruaris soojas olla. Samuti saame seda lisaruumi kasutada kevadel poegimistel ajal soojema ruumina.


Ehitada aitab suure kirega loomulikult Puntsel. Tema ülesanne on kuurist vanu puujuppe õue peale laiali tassida. Teinekord on puujupp nii suur, et Punn peab manööverdama, et kuuri uksest üldse välja mahtuda. Töökas ja siiras koer.

Poisid ja tüdrukud


Ja siis äkki 3. oktoobril jõudiski kätte hetk, et peaks poisid ja tüdrukud kokku laskma. Tüdrukud kargasid nõnda palju üksteisele selga. Mõtlesime, et parem on aeg ära kasutada, kui oodata päris oktoobri lõpuni. Teatasin siis poistele sõnumi, et täna saate naistega kokku ja nagu näha, siis Hummels tegi siukeseid suuri silmi selle peale.


Oli see siis logistikaülesanne. Poisid kõigepealt eraldi aedikutesse ehk uks vahelt kinni ning siis Curry aedikusse kolisid Mona ja Inka sisse.


Siis tuli protsessi keerulisem osa, et Hummels tuli naistesse tuua ehk poiste aedikust vinnata Hummels lauta. Ega ta kuulab küll Mardi sõna, lihtsalt ta rihmast tuleb kõvasti kinni hoida.


Igatahes Hummels va sugutäkk aega ei raisanud vaid hakkas kohe naistega tegelema nagu meeshormoonide meistriklass.
Kõike seda jälgis ülevalt lakast kana. On üks kana, kellele meeldib mööda redelit üles ronida ja sealt alla vaadata.Olukord Curry, Inka ja Mona juures on palju rahulikum. Nagu hästi kasvatatud lasteaed. Eks nüüd paari kuu pärast ultraheliga selgub kinnitus, et kas ja palju on kevadel tallesid oodata.Anna uudistab maailma


Anna kasvab. Viskab sentimeetreid juurde ja on iga päevaga järjest rohkem ärkvel. Elab ellu sisse. Valvur Punn on muidugi kohe oma töökate käppadega lapse juures suur valvaja.


Päevad on aktiivsed ning nalja ja lugusid on meil siin kõvasti. Ka õunamahla tegime veel korra.


Ka juustu teeme pidevalt. Ka ahjus on nüüd üle päeva mõnusat suurte puude prõksumist. Aga samas saavad veel loomad ka ristikut matsutada.2 vastust

Väga hea pakkumine Tuuli! Mart, 5. oktoober 2016
Jätkates traditsioone sünnimaa ja nimekaimude osas pakuksin kolmikute nimeks Leila, Liina ja Lily. Tuuli, 5. oktoober 2016

Lisa kommentaar

Email again: