Sildid:

Kitsetalled 2017

Kõigepealt faktid. Vahemikus 2. märts kuni 13. märts poegisid meie kaheksast tiinest kitsest seitse. Mona on viimane ja hapupiimane, tal seisab poegimine ees nähtavasti nädala jooksul. Seitsmel kitsel sündis kokku 12 talle, kellest 7 on tüdrukud ja 5 on poisid. Hummelsi pruudid on kõik poeginud ning tema skoor on päris uhke - 7 tüdrukut ja 4 poissi. Uhke sellepärast, et räägitakse, et tõenäosus poiste sündimiseks on kitsedel 60+%. Aga Hummelsil on sel aastal vastupidi. Samuti on seekord hästi tugevalt lastesse kandunud Hummelsi nudipea, enamus Hummelsi nii poegi kui tütreid on ka nudipead. Curry pruta Inka tõi ilmale ühe vahva poisi ning Curry pruta Monn annab siis poegimisega varsti teada, et mis tal on. Kõik talled on terved ja tugevad.

NB! Kõik poisid on müügis. Kel on konkreetsem huvi, siis palun kirjutada kaseteele ät gmail.com või helistada Teelele 56 673 357. Kõik poisid on head paberitega naistemehed. Kel huvi sugupuude ja emade piimaanni/udarakuju vastu, siis kontakteeruge ja räägime täpsemalt.

NB! NB! Meilt on viimastel kuudel mitmed kitsekasvatajad küsinud kitsetüdrukuid, aga sel aastal me veel jätame kõik meil sündinud neiud oma karja täienduseks. Aga, mis järgmisel aastal teeme, see on veel lahtine.

Siin siis tallede näokontrollid ning kronoloogiana ülevaade poegimistest. Tüdrukutele on ka nimed pandud, loomulikult inspireeritud teleseriaalidest - saksa seriaalist "Kirgede torm" ning inglise seriaalist "Downton Abbey". Poistel on hüüdnimed, päris nimed saavad neile panna uued peremehed.

Neljapäev 2. märts: Ethel ja "Mürakas Milner" - ristandid:  62,5% tüüring, 25% angolo-nuubian NB! Mürakas uue kodu jaoks broneeritud!Hooaja avas üks Kolmikutest, kes kõrvallaudakeses tõi vaikselt ilmale suure poisi ja krapsaka tüdruku.
Vahepalana tasub märkimist see, et kitsed hakkavad meil poegima üldjuhul siis, kui keegi on puu otsas. Eelmine aasta alustas Mamma Frau siis, kui Mart lõikas õunapuid, sel aastal paigaldasid arboristid suurele pärnale trosse maja kõrvale. See on väga tähtis pärn ning nüüd on turvatud, et ta kestab veel kaua ja majale peale ei kuku ka suurema tormiga.
Pühapäev 5. märts: Birte ja Popi - tõug 100% tüüringSonja, see meie kõige suurema piimaanniga kits, tõi ilmale kaks krapsakat tüdrukut. Õekesed hakkasid kohe ringi toimetama ja tänaseks on juba päris kõvasti kasvanud.
Teisipäev 7. märts: Emma ja "David" - ristandid: 62,5% tüüring, 25% angolo-nuubian


Kolmikutest teine, hüüdnimega "sõber" tõi vaikselt, rahulikult ilmale huvitavat värvi valge krapsaka tüdruku ning poisi, kes sai hüüdnime inglise legendaarse väravavahi David Seamani järgi. Angolo-nuubian on ju inglise päritolu kitsetõug.Neljapäev 9. märts: Saskia ja "Klopp2" - tõug 100% tüüring NB! Klopp2 uue kodu jaoks broneeritud!Kui Teele, Anna ja vanaema Lull olid Tartus ujutamistunnis, siis otsustas konkreetse iseloomuga Kira piraka poisi ja tüdruku siia ilma tuua. Kui eelmine aasta Kira ei tahtnud pojast midagi teada, siis see aasta läks paremini. Kira hoolib kenasti oma lastest ja lasi nad ka esimestel päevadel kenasti nisade otsa sööma, kuid edaspidi on Saskia vennaga saanud päevas ca liiter väljalüpstud piima näkku lutipudelist, sest kui Kira midagi ei soovi teha, siis ta ei tee.

Muidugi lutipudelist laste jootmise ajal on Kiral vaja jootjat aktiivselt töödelda keelega. Elu loomade keskel on nali ikka ka.


Vahemärkusena olgu öeldud, et lutiämbritele läheme nüüd ükspäev üle, seni oleme lasknud emade alt maiustada talledel, aga nüüd võivad "väikesed šakaalid" hakata nisasid veriseks hammustama, see ei ole hea.

Laupäev 11. märts: Mary ja "Rooney" - ristandid: 62,5% tüüring, 25% angolo-nuubian 
NB! Rooney uue kodu jaoks broneeritud!


Sel laupäevasel päeval tegi Mart viimase Peipsi kalastusretke sel aastal ning võttis sõnumina telefoni teel vastu teated lausa kahe kitse poegimisest.Kolmandast Kolmikust vupsasid välja kirjud talled, kellest mõlemad on toredad ja seltskondlikud. See Kolmas Kolmik oli eelnevalt hästi arg ning kartis inimest ja teisi kitsi, siis pärast laste eest hoolitsema hakkamist on tegu mõistliku emaga. Esimese kutse peale tuleb lüpsiruumi ning läheb ka tagasi oma kohale. Kuulab ja ei karda enam.


Laupäev 11. märts: Klaara - tõug 100% tüüring


Samal päeval sündis ka Klaara, Mamma Frau teine lend. Kui esimene Mamma tütar Mona on isa Hummelsi nägu ning isa energiahüpetega, siis Klaara on pigem emasse - Suurema kondiga ning kehast veidi kange. Aga loomulikult see emalik lähedus, mis Mamma oma tütardele annab on suhteliselt kirjeldamatu. Suur ja ülevoolav ülehoolitsus.
Aga jah, Mamma kullamuna tütreke Mona võiks lisaks isa Hummelsi naeratusele nüüd kõhust ka talle(d) välja anda meile.Esmaspäev 13. märts: Franz - ristand: 50% tüüring, 37,5% angolo-nuubian 
NB! Franz uue kodu jaoks broneeritud!Inka, see meie must tüüring tõi ilmale koostöös Curryga väga huvitava välimusega poisi. Tõmbab tähelepanu ning on aktiivne vend. Kuna sündis saksa naisest, siis sai hüüdnime saksa ühe kuulsama jalgpalluri ja jalgpalliotsustaja Beckenbaueri eesnime järgi.

Kitsetalled möllavad ja naudivad elurõõmu.Need on vahvad päevad. Meie ehitame juustukööki ning teeme samal ajal veel päris mitut suurprojekti. Viimase nelja aasta päevikust on valmimas raamat nimega "Metsik päevaraamat" ning see saab valmis vast ca kuu aja pärast. Ühesõnaga, kuulete sellest kindlasti ning olete palutud kõik lugema.


Tegudeni!

Ja igatahes on meil peres sirgumas veel üks aktiivne lugude jutustaja.

Lisa kommentaar

Email again: