KÄSITSI RISTIKUVEDU. JA VEELKORD SÕPRUSEST LOOMADEGAJA LOOMADE SÕPRUSEST

Juulis on käinud meil palju külalisi. Sõbrad on head, siis on kindel maailmas elada. Ja siis tekkis külaskäikude vahele väike poolteist päeva päikest. Kuigi peab ütlema, et meil siin on sel aastal kokkuvõttes suhteliselt vähe sadanud. Võrreldes ülejäänud Eestiga. Ilusaid ilmi on olnud ja tuleb veel. Kui siin lööb soojaks, siis on päris soe. Sama kehtib ka talve kohta. Kui siin lööb külmaks, siis on ka päris külm. Igatahes oli siis nii, et poolteist päeva kindlat päikest ja siis läks teise lõike heinateoks...

Põhuriie on tagasiMeil on järgmisel aastal suur heina- ja karjamaa, mille sel aastal rajasime ning mis järgmisel aastal hakkab kenasti kasvama, aga sel aastal tuli veel umbrohtu läbi ja nii toimus üks suur hooldusniitmine. Aga see toimus piisava kõrgusega ses mõttes, et ristik, mis alt tärkab jäigi tärkama ning nüüd vaatasime, et ei saa ju head ristikut raisku lasta.

Meil on selline Tšehhi päritolu iseliikuv ühe kettaga rootorniiduk, mille järgi jalutad ja siis see niidab ning siis niitsingi paraja tüki ristikut maha. Mäe otsast, maja kõrvalt ja kartulipõllu eest. Eks peale niitmist tuli juba õhtul rehaga popsutada ja ka järgmise hommikul ning veidi kuivanud ristik varju alla ära tuua. Selleks heinatassimiseks kasutamise sel korral ürgsemat tehnikat kui käsikäru. Otsisime välja vanad põhuriided ning kokku selle heina riisusime ning koju tõime.


Kaevur koer ja kanavaatleja


Loomulikult käivad koerad meil abis kaasas heinamaal ning vahepeal on vaja teha nunnutamise pilte.Aga nagu sellelt eelnevalt fotolt on näha, siis Miiale olid sel päeval teised aktiivsemad plaanid. Võttis oma roti või hiire lõhna ülesse ja läks kaevamiseks. Kui Miia hakkab kaevama, siis tükke lendab, keegi teine tema auku puutuda ei tohi ja kaevab ja kaevab ja karjub.Kui hiire kätte saab, siis sakutab korra suus läbi ning viskab minema ning siis Puntsel kannab seda hiirt mitu tundi suus. Aga seekord vist hiirt kätte ei saadud savimaa seest. Lihtsalt auk jäi järgi vägev ning keel sai veidi mullaseks.Puntsel niimoodi lõhnu õhust ei tunne, tema tegeleb üldjuhul kanamaja all lihtsalt kanade jälgimisega. Tunde istub. See on piraadikoera kanateater.Mängud ja maiustused


Hummels saab oma poissmehehäärberis kenasti hakkama, vahepeal mängib koertega. Müksamiste ja ampsamiste mänge.
Ja kui tüdrukute aedikus Frau ronib mänguväljaku otsa, siis Hummels mökitab tüdruku peale.Aga kitsed siin pistavad aeg-ajalt nuikapsast.


Siis pistavad ka harvendatud porgandeid.Miia aga pistaks hea meelega sõstraid.


Ja ega kitsed lilledestki ära ütleks.


Isu ja uudishimu on neil suur. Nagu näiteks pea pistmine lauda aukudesse. Järgmine suurem töö ongi vana lauda talveks kindlustamine nii, et kitsedel ja kanadel seal talvel päris külm ei hakkaks.


Igatahes ühed tööd lõppevad ning teised tulevad peale. Elu maal on aastaringi emotsionaalselt tore. Vihmasahmakategi sees. Kui need nüüd homme õhtupoolikul läbi saavad, siis peab ristiku kuuri alt välja võtma hoovile kuivama, muidu on päris silo valmis. Aga loomulikult olgu aega ka looduse ilu märkamiseks ja nautimiseks.


Lisa kommentaar

Email again: