Sildid:

DISAINLAHENDUS KANAELU JA KANADE SAABUMINE

Kanade võtmine oli meil ammu plaanis. Aga täpsemat elukohta neil veel ei olnud. Tundus paslik panna nad õunapuuaeda, et väetavad seal ja saaks neid edasi tõsta maapinnal. Teele värvis lavastuse "Eesti Ajalugu" seintest järele jäänud valged tükid mustaks ning soetasime K-Rautast võrkaeda ja siis nokitsesin ning lubagem esitleda - Kanaelu õueaed. See on karge põhjamaine unikaalne käsitöödisain, kus kindlasti iga jupp on veidi eripikkusega. Hetkel pole plaanis laieneda välisturgudele, aga elame-näeme. Kui Kanaelu teine osa (siseruumid) valmis saavad, siis hakkame võib-olla pakkuma kanadele ja nende omanikele kanade teenusedisaini ja joogat.


Igatahes, reede õhtul avastasime, et laupäeva hommikul on Äntu mõisa kanabuss Antsla kandis. Antslasse meilt ca 20 minutit autosõitu ja nii me siis Antsla turuplatsil laadisimegi põhu ja ajalehtedega turvatud koertepuuri 6 noorkana. Palju kana maksab? Kana maksab 7,5€. Nii et kui nad hakkavad juuni lõpus munele ning munevad igaüks vähemalt 5 muna nädalas, siis oma hinna ja sööda teevad tasa ca kolme kuuga. Meie peres muna läheb. Igatahes, ega ka väikeses koguses kanade pidamine mingi kasumiga värk pole. Aga see on puhas emotsionaalne tunne, et teed oma kana munast omletti ja kooki ja keedumuna.


Igatahes, kui kanadega jõudsime koju, siis tuli kanad sisestada Kanaelusse. Kõigepealt tuli Kanaelu liigutada õunapuuaeda. Kõige parem moodus selleks on veeretamine. Ja nii puudutasid laudas vabapidamisel kasvanud kanade jalad esimest korda rohelist maapinda.Igatahes, kõige suurem kanade ja kanamunade fänn meie peres on Teele. Elagu värsked kanamunad!


Aga ega kõik loomulikult nii libedalt esimesel päeval ei läinud. Uustulnukate vastu näitas erilist huvi välja Puntsel. Miia mõistis hetkega, et need linnud on puuris ja need on omad, seega jahti pole ja kui jahti pole, siis teda alamad olevused ei huvita.

Puntsel aga tahtis pidevalt kanadega dialoogi astuda, kahjuks alguses valjuhäälselt oma tumeda häälega  haukudes ning hüpates oma kahe raske käpaga Kanaelu võrgu vastu. Ja kui sõna ei kuula, siis läheb maadluseks.Ja siis järgnes ühine bioloogiatund, kus õpiti kanu tundma. Päeva lõpuks ja uue päeva alguseks rahunes Puntsel mõnevõrra maha, aga eks peab silma peal hoidma, et Kanaelu puuri seinad koerakäppadelt vatti ei saaks.Jõudis siis kätte eilne õhtu ja kuna Kanaelu siseruumid pole veel valmis, siis ajutiselt tuli kanadele välja mõelda magamisase. Silma jäi vana kapp. Kanad kappi.

Kapiukse vahel oli paras õhupragu ning kapiukse sai igaks juhuks kruviga kinni lastud. Hommikul tärkasid kõik kanad kapist kenasti. Rebane ja nugis vast neid kapist nahutada ei saa. Kuigi jah, Kanaelu siseruumid on valmis ka kohe-kohe.

Lisa kommentaar

Email again: