Sildid:

KANAD MUNEVAD JA TEISI HETKI VIIMASEST NÄDALAST

Jaanipäev(ad) on peetud. Külalised on käinud. Kanad hakkasid munele. Esimesed kaks muna leidsime Kanaelu pesadest 20. juuni hommikul ning see hetk jäi ka fotole.


Munade ootamise ja pesast välja võtmise annab kõige paremini edasi vast see kirjeldus 22. juuni varahommikust:
Teine päev kanad munevad. Kanad munevad hommikul vahemikus kell 8-10. Kanaelu ja munemine on vist lastele/noortele meeletu külgetõmbejõuga. Noorem koer Puntsel ammu hüpnoosi all, et peab kanasid passima. Aga kanamuna tahtis hommikul pesast avastada ka meil külas olev kolmanda klassi tüdruk Liisa. Liisa ootas mind köögis juba kell pool kuus hommikul, et saaks minna kanamune pesast avastama. Ja siis hommikul kell 7, kui kanade maja avasin, siis olid pesad veel tühjad ja siis me käisime iga 20 minuti tagant piilumas, aga nägime kogu aeg, et mõni kana istub pesal ja ei teinud pesaluuki lahti ja siis vahetult enne kümmet ronisid kõik kuus kana välja ja siis sabaki justkui eriüksus avasime pesaluugi. Ja palun väga. Ühes pesas kolm muna ja teises veel üks. Palun väga emotsionaalne mäng. Munajaht.
Munade võtmine pesast on veidi nagu kalalkäik. See ootamine ja ärevus, et kas saaki tuleb. Aga munadega on asi palju lihtsam, peaaegu alati saaki tuleb. Meil on 6 kana ning iga päev saame 5 muna. Üks muna on pesas varahommikul ning kella 11-ks lisandub veel neli muna.

Ka teine korrus sai valmis nii, et seal saab magada. Veel on vaja elekter paika seada ja küljeseinad teist korda üle värvida jms. Aga mõnus suur tühi ruum on. Igatahes esimesed, kes teisel korrusel magasid olin ikka meie (Teele ja Mart) ise ning sellest õhtust on selline meeleolu foto pealkirjaga: "Esimest korda Kalde talu ajaloos magatakse II korrusel #headööd #esimestkorda #kaldetalu"


Siia ka üks põranda lihvimise foto, mis tehtud paar nädalat varem. Peale lihvimist sai põrand leelist ning siis õliga üle tehtud. Otsaseinad pole põletatud, vaid lihvitud vanast välislaudisest.


Kitsedele valmis uus väliköök ehk katusealune. Saavad õues mugistada head paremat.
Talu elab veel rohkem, kui on külalisi. Igaüks asjatab. Tegutsetakse. Taluõuel peab suvel rahvast olema. Aga nüüd ootavad peenrad rohimist, kirjatööd tegemist ning vikatiga mahaniidetud hein kaarutamist.

Lisa kommentaar

Email again: