Avatud Talude Päev 19. juulil

Ootame kõiki külla pühapäeval 19. juulil kell 10 - 17. Näha saab meie loomi, lastele on mitmeid tegevusi ja ega ka täiskasvanuid pole unustatud. See on see päev, kui saad kitsekasvatuse ja taluelu kohta meilt oma küsimused ära küsida. Ootame Sind.


KÕIGEPEALT MEELESPEA:

* Oodata on palju külalisi, seega varu aega ja ole rõõmsameelne. Kõik kindlasti pole viimase peal meil ära orgunnitud, sest me talu- ja elugraafik ehk väikelaste ja loomadega müramine peab iga päev käima omas kindlas rütmis, olenemata mis toimub. Aga anname endast parima, et kõigil oleks väga maru.
* Sõida autoga karjamaale parklasse aeglaselt, me sissesõiduteele mahub liiklema korraga üks auto, seega vajadusel hetk oota, kui teine auto on ees. Pargi nii, et võimalikult palju autosid mahuks parkima.
* Toitu pakume ühekordsetest nõudest. Nõud olid olemas varasematest aastatest, on arukas need ära kasutada. Kui sa tahad kindlasti päris supitaldrikust süüa, siis võid lahkesti oma taldriku, lusika, kahvli, tassi kaasa võtta.
* Kui plaanid toorjuustu ja võid ka ühes koju võtta, siis võimalusel pane autosse külmakast või autokülmik.
* Hoia oma pereliikmetel poole silmaga vähemasti silma peal, et keegi kuskilt alla ei kukuks vms ei juhtuks.
* Aga muidu, tee, mis tahad, tunne end vabalt ja naudi päeva.
* Asume Kalde, Kaagjärve, oleme pühapäeval 19. juulil avatud kell 10 - 17. GPS koordinaadid on 57.760873, 26.209978


LOOMAD

Kitsed ootavad külalisi. Saad neile pakkuda oksi, küsida küsimusi. Vastavalt sellele, et kuidas inimesed laekuvad, võtavad Mart ja Teele korda-mööda kamba inimesi kokku ja viivad ekskursioonile. Võid kitsedega iseseisvalt ka terve päeva suhelda. Kui nad ära tüdinevad, siis lähevad lauta peitu, aga arvata on, et meil on mõned kitsed, kes ei tüdine mitte kunagi suhtlemisest ära.TOIT 

Pearoog on sel korral eriline, siin talus lapsepõlve veetnud Andreas Lukin tuleb ja teeb kitselihast massaman curry. See on traditsiooniline Tai pajaroog, loomulikult lisaks on laual meie kitsepiimast tehtud toorjuustud ja või.

Värske hapusai tuleb pühapäeva hommikul Viljandist Oru Pagarist ning värske rukkileib Piia Ardelilt Mahedike poest. Lisaks on värsket mett pakkumas me naabrid Mäe-Püssa talu. NB! On olemas ka Juta Kase legendaarne kirju koer ja toorjuustu saab magustoiduks nagu kooki ja võimalik, et lapsed saavad vägevaid pannkooke ka!TEGEVUSED LASTELE

Lastele valmib keset õue heinapalli batuut. Siin mõned meie laste stiilinäited.
Toimub ka Aardejaht lastele. Margus Ots tuleb ja teeb lustlikku, hästi põneva ja mängulise seikluse (väike)lastele.


Lapsed saavad ka ronida me traktori peale istuma. Traktoriga sõita ei saa, see võtab liiga palju peremehe aega. Aga lihtsalt traktori pea istudes võivad kõik tunda end töömehena ja pilti teha.MINE KA METSA

Kui juba meie kanti sõitnud oled, siis sõida ükskõik, millisesse metsatukka meist Lüllemäe poole ja leiad väga palju mustikaid. Niisama tore retk nii endale kui lastele. Seentega on hetkel olukord veidi kehvem, muidugi pole me ka suured seenelised, aga vihma on siiski liiga vähe olnud suureks seenemäruliks.
Kindlasti on veel palju asju, mis kirja ei saanud. Eks siis lisame siia postitusse jooksvalt. Kohtume siis pühapäeval. Ole maru.

Lisa kommentaar

Email again: